Mantolama Keşfi

Dış cephe mantolama keşfi, projeye başlamadan hemen önce yapılır ve dış cephe mantolama hizmetinde verimliliğin arttırılmasında çok önemli rol oynar. Bu aşamada termal ölçüm cihazları vasıtası ile çeşitli ölçümler yapılır. Yapılan bu etüt çalışmasında ısı kaybının yoğun olduğu yerler tespit edilir. Dış cephe mantolama keşfi ile yoğun ısı kaybı olan bu bölgelere özel malzemeler kullanılması sağlanır. Bu durum ısı yalıtımında %40’a kadar verimliliğin artmasını sağlar. Keşif personelimiz bu çalışmayı tamamlarken size gereken bütün teknik bilgileri anlayabileceğiniz bir dille sunar. Yapının cephesinin farklı açılardan fotoğrafları çekilir. Çekilen bu fotoğraflar üç boyutlu modelleme ekibimiz tarafından, cephenin modellemesi yapılırken kullanılır.

Mantolama kararı alındıktan sonra yapılması gereken ilk iş ön keşiftir. Üretici ve/veya uygulamacı firmalardan ilgili profesyonellerin apartmanınıza gelip, yerinde keşif yapmalarını ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun malzeme seçimi konusunda yardımcı olmalarını talep etmelisiniz.

Bu aşama için mantolama keşif ve teklif formu’ nu doldurarak, keşif ve teknik destek hizmetimizden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Ekibimiz sizin belirlediğiniz gün ve saatte binanıza gelerek ölçüm işlemini tamamlayacak, mantolama ile ilgili tüm sorularınıza cevap verecektir.